Florystyczne Mistrzostwa Regionów!


Takiego florystycznego wydarzenia w Skierniewicach jeszcze nie było! Po raz pierwszy, z okazji wielkiego jubileuszu Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, w konkursowe szranki staną najlepsi polscy floryści. Wszystko w ramach III Krajowych Florystycznych Mistrzostw Regionów w Skierniewicach.

Kwiaty są jednym z estetycznych filarów każdego Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. W tym roku to właśnie układane z nich kompozycje, staną się przestrzenią do iście sportowej rywalizacji. Uczestnicy mistrzostw regionów zmierzą się w kilku wyjątkowych kategoriach. Wśród zadań do zrealizowania będzie między innymi stworzenie dużej kwiatowej instalacji, bukietu zaręczynowego czy kompozycji w naczyniu. Prace oceni profesjonalne jury, złożone z międzynarodowych, certyfikowanych sędziów florystycznych. Swoje pięć minut w ocenie kunsztownych kompozycji będą mięli także goście 40. ŚKOiW. Po zakończeniu konkursu (ok. godziny 16:00) publiczność wybierze swojego Florystycznego Skierniewickiego Mistrza Publiczności.

Warto zaznaczyć, iż w trakcie trwania konkursu, na holu głównym Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się specjalny pokaz, który poprowadzą Stefania Początek i Tomasz Paszczyński – Mistrzowie Florystyki. Będzie kwiatowo, artystycznie ale i …..owocowo – warzywnie, wszak to Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw!

Szczegóły wydarzenia na społecznościowym profilu: https://www.facebook.com/events/187584275113761/