Atrakcje naszego święta

gotowanieCoś pysznego!
Na wszystkich uczestników Święta Kwiatów czeka wiele przepysznych, wyjątkowych degustacji. Odwiedzający skierniewicki rynek będą mieli niepowtarzalną okazję spróbowania specjałów lokalnej kuchni. W poprzednich latach był to m.in. wyśmienity pasztet grzybowy, jabłka nadziewane żurawiną, leczo, gulasz wieprzowy na ostro. Jedno jest pewne, w 2018 roku nie zabraknie flagowego wypieku od naszych cukierników – skierlotki.

 

 

festiwal kabaretow (2)Festiwal kabaretów
Głośne salwy śmiechu, mistrzowskie skecze, pierwsza liga polskiej sceny kabaretowej – to z pewnością wyjątkowy punkt programu każdego Święta Kwiatów. O dobry humor uczestników zadbają artyści, którzy zdobyli serca setek tysięcy fanów: Marcin Daniec, Cezary Pazura oraz Formacja Chatelet

 

 


inna3Gwiazdozbiór 41. święta

12 gwiazd wystąpi podczas tegorocznej edycji naszego święta! Gwiazdozbiór, podobnie jak w latach poprzednich, tworzyliśmy wspólnie z uczestnikami naszej imprezy. Na głównej scenie Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw zobaczymy muzyczne klasyki, ale także zespoły, które cały czas okupują szczyty list przebojów. 15 i 16 września w Skierniewicach wystąpią: Mrozu, Ania Dąbrowska, Michał Szpak, Kult, zespół Boys, Piękni i Młodzi, Celo i DJ Slavi oraz grupa Wilki 

 

 

swiateczny kiermasz (2)Świąteczny kiermasz
Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to nie tylko impreza kulturalna i wystawiennicza, ale również handlowa. Wszyscy goście będą mogli zapoznać się z przebogatą ofertą produktów oferowanych przez sprzedawców z kraju i zagranicy. Do nabycia będą m.in. setki odmian roślin i regionalnych specjałów – kulinarnych, rzemieślniczych, artystycznych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

 

 

 

targi ogrodniczo rolne (3)Targi Ogrodniczo-Rolne
Jedna z najpopularniejszych imprez branżowych w kraju odbędzie się już po raz dwudziesty. Skierniewickie Targi Ogrodniczo-Rolne są niepowtarzalną okazją dla wystawców, przedsiębiorców, prywatnych wytwórców, a także instytucji związanych z ogrodnictwem, sadownictwem i szkółkarstwem, aby zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie upraw i hodowli.

 

 

wielobarwna parada (2)Wielobarwna parada
Corocznym punktem inicjującym Święto jest mieniąca się tysiącami kolorów parada. Wielobarwne corso przemierza ulice miasta, by dotrzeć na rynek główny, gdzie bije serce imprezy. W przemarszu uczestniczą zarówno stowarzyszenia, szkoły, instytucje, jak i mieszkańcy, którzy tworzą niepowtarzalny klimat tego wydarzenia. 

 

 

 

mapping ognieMapping i pokaz sztucznych ogni
W tym roku po raz czwarty będziemy świadkami wyjątkowego pokazu, którego głównymi elementami będą światło i dźwięk. Spektakularna projekcja graficzna na fasadzie miejskiego ratusza w połączeniu z efektownym, podniebnym widowiskiem pirotechnicznym na długo pozostaną w pamięci wszystkich, zachęcając do odwiedzenia święta w przyszłym roku!

 

 

 

targi ogrodniczo rolne (1)Festiwal Roślinożercy
Świetna propozycja dla wszystkich amatorów zdrowej, naturalnej żywności i prostych pomysłów na nietuzinkowe przekąski. Chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, porozmawiać ze słynnymi mistrzami kuchni, a także zaopatrzyć się w ekologiczne produkty spożywcze. To wyjątkowa okazja do zdobycia cennych umiejętności, które mogą przysłużyć się nam i naszym bliskim.