Atrakcje XL

gotowanieCoś pysznego!
W tym roku na wszystkich uczestników Święta Kwiatów czeka jeszcze więcej przepysznych, wyjątkowych degustacji. Odwiedzający skierniewicki rynek będą mieli niepowtarzalną okazję spróbowania specjałów lokalnej kuchni, m.in. wyśmienitego pasztetu grzybowego, jabłek nadziewanych żurawiną, leczo, gulaszu wieprzowego na ostro. Nie zabraknie też flagowego wypieku od naszych cukierników – skierlotki.

 

 

festiwal kabaretow (2)Festiwal kabaretów
Głośne salwy śmiechu, mistrzowskie skecze, pierwsza liga polskiej sceny kabaretowej – to z pewnością wyjątkowy punkt programu tegorocznego Święta Kwiatów. O dobry humor uczestników zadbają artyści, którzy zdobyli serca setek tysięcy fanów: Mariusz Kałamaga, Katarzyna Pakosińska i Kabaret Smile. Do zobaczenia w świąteczną niedzielę od godz. 14:40!

 

 

mistrzostwa florystowMistrzostwa florystów
Skierniewice – stolica nauk ogrodniczych, miasto, w którym bije zielone serce Polski – w czasie Święta Kwiatów staną się gospodarzem prestiżowej imprezy, jaką są III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionów. Wydarzenie nie tylko zgromadzi licznych specjalistów ze środowiska, ale także z pewnością przyczyni się do wspierania i promocji – tak samej florystyki, jak i kultury wręczania kwiatów.

 

 

inna3Gwiazdozbiór XL
Tegoroczne Święto Kwiatów stanie się wyjątkowe dzięki międzynarodowej sławy artystom, którzy wystąpią na scenie głównej. To właśnie w Skierniewicach, już 16 i 17 września, wszyscy fani dobrej muzyki będą mogli za darmo wziąć udział w koncertach takich gwiazd, jak Inna, Burak Yater i C-Bool. Nie zabraknie też rodzimych; specjalnie dla uczestników zabawy wystąpią Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Natalia Nykiel, Lady Pank, Kult, Krzysztof Zalewski, Power Play i Defis!

 

 

swiateczny kiermasz (2)Świąteczny kiermasz
Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to nie tylko impreza kulturalna i wystawiennicza, ale również handlowa. Wszyscy goście będą mogli zapoznać się z przebogatą ofertą produktów oferowanych przez sprzedawców z kraju i zagranicy. Do nabycia będą m.in. setki odmian roślin i regionalnych specjałów – kulinarnych, rzemieślniczych, artystycznych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

 

 

targi ogrodniczo rolne (3)Targi Ogrodniczo-Rolne
Jedna z najpopularniejszych imprez branżowych w kraju odbędzie się już po raz dwudziesty. Skierniewickie Targi Ogrodniczo-Rolne są niepowtarzalną okazją dla wystawców, przedsiębiorców, prywatnych wytwórców, a także instytucji związanych z ogrodnictwem, sadownictwem i szkółkarstwem, aby zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie upraw i hodowli.

 

 

wielobarwna parada (2)Wielobarwna parada
Corocznym punktem inicjującym Święto jest mieniąca się tysiącami kolorów parada. Wielobarwne corso przemierza ulice miasta, by dotrzeć na rynek główny, gdzie bije serce imprezy. W przemarszu uczestniczą zarówno stowarzyszenia, szkoły, instytucje, jak i mieszkańcy, którzy tworzą niepowtarzalny klimat tego wydarzenia. W tym roku w paradzie, największej spośród dotychczasowych, udział wezmą także artyści teatru akrobatycznego, zalewniając wyjątkową oprawę.

 

 

mapping ognieMapping i pokaz sztucznych ogni
W tym roku po raz trzeci będziemy świadkami wyjątkowego pokazu, którego głównymi elementami będą światło i dźwięk. Spektakularna projekcja graficzna na fasadzie miejskiego ratusza w połączeniu z efektownym, podniebnym widowiskiem pirotechnicznym na długo pozostaną w pamięci wszystkich, zachęcając do odwiedzenia święta w przyszłym roku!

 

 

targi ogrodniczo rolne (1)Festiwal Roślinożercy
Absolutna nowość Święta! Świetna propozycja dla wszystkich amatorów zdrowej, naturalnej żywności i prostych pomysłów na nietuzinkowe przekąski. Chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, porozmawiać ze słynnymi mistrzami kuchni, a także zaopatrzyć się w ekologiczne produkty spożywcze. To wyjątkowa okazja do zdobycia cennych umiejętności, które mogą przysłużyć się nam i naszym bliskim.

 

 

560 lat ewentualnie logotypy560 lat Skierniewic
Rok 2017 jest szczególny dla Skierniewic, które obchodzą dwa wielkie jubileusze. Pierwszym jest 560-lecie nadania praw lokacyjnych, drugim – 40. odsłona największej miejskiej imprezy, jaką jest Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Ponieważ chcemy dać Państwu to, co mamy najlepsze, na trzeci weekend września przygotowaliśmy całą masę urodzinowych atrakcji. Zapraszamy!